Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21

Wczoraj w Kielcach rozegrano pierwszy mecz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. Jednak spotkanie sportowe, które miało miejsce to nie tylko widowisko, ale i wytężona praca funkcjonariuszy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jego zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, kibiców oraz piłkarzy. Przed nami jeszcze dwa mecze w Kielcach.

W ramach tego wydarzenia dla Policji jednym z ważniejszych zadań jest prawidłowa organizacja i zabezpieczenie przebiegu imprezy. Jak informowaliśmy, korzystamy w tym zakresie z dobrych praktyk i dotychczasowych doświadczeń w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno dla drużyn uczestniczących w imprezie, jak i kibiców oraz przedstawicieli innych grup docelowych obserwujących mecze z trybun.

Na drogach o bezpieczeństwo kierowców dbają funkcjonariusze ruchu drogowego, a służby są dyslokowane w ten sposób, by w mieście i okolicach było spokojnie oraz przede wszystkim spotkania były udanym widowiskiem sportowym. Ponieważ mecze cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego nad bezpieczeństwem osób udających się na nie i wracających do domu, czuwają funkcjonariusze wszystkich pionów komendy.

Turniej zakończy się 30 czerwca 2017 roku i jest rozgrywany w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach.

(KWP w Kielcach / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja