Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Głogowa wróciła z pucharem z Mistrzostw Polski Policji w Triatlonie

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, podinsp. Mariusz Bużdygan złożył gratulacje młodszej aspirant Barbarze Szyrner, która reprezentując policjantów zdobyła puchar Mistrzostw Polski Policji w Triatlonie. Funkcjonariuszka po przepłynięciu blisko kilometra, jechała rowerem przez 45 kilometrów, by jeszcze przebiec ich ponad 10, a później stanąć na podium.

11 czerwca 2017 r., przy wspaniałej pogodzie na terenie Gminy Mietków, odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ¼ Ironman. Wystartowała w nich policjantka z Głogowa, mł. aspirant Barbara Szyrner. Pierwszy etap obejmował 950 metrów pływania. Następnie startujący pokonywali rowerem wymagającą trasę o długości 45 kilometrów. Ostatnim etapem walki o medale pozostał bieg na dystansie 10,5 kilometra. W upalnej pogodzie głogowianka nie dała się wyprzedzić innym przeciwniczkom i na mecie była pierwsza.

Barbara Szyrner została Mistrzynią Polski policjantek w kategorii IPA oraz Mistrzynią Polski policjantek w swojej kategorii K30, a w kategorii Open była druga. Czas funkcjonariuszki to 2:41:09. Na mecie powiedziała, że jest zmęczona, ale szczęśliwa. Policjantka, na co dzień pełni służbę w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej policji w Głogowie. Do triatlonu powróciła po wielu latach przerwy.

Wcześniej wielokrotnie była Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Najwierniejszymi kibicami Basi jest mąż Sebastian oraz dwójka synów.

Życzymy mistrzyni wytrwałości i kolejnych zwycięstw.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja