Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali wizytę pielgrzymów w Rokitnie

Ponad pięć tysięcy pielgrzymów mogło liczyć na bezpieczeństwo, o które dbali policjanci z lubuskiego. Uroczystości w Rokitnie związane ze świętem Matki Bożej Rokitniańskiej przyciągnęły tłumy wiernych. Dzięki doskonałemu przygotowaniu stróżów prawa, dzisiejsze święto przebiegło nie tylko uroczyście ale i bezpiecznie.

Na niedzielę /18 czerwca/ przypadła uroczystość Najświętszej Marii Panny z Rokitna. Dotychczas patronalne święto diecezji obchodzono 15 sierpnia, podczas święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W tym roku po raz pierwszy było ono obchodzone w nowym terminie- w rocznicę koronacji cudownego wizerunku. Zgodę na zmianę daty uroczystości patronalnej wyraziła watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odpowiadając na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego. W uroczystości wziął udział kard. Gerharda L. Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary.

Obchody w Rokitnie były również okazją, do upamiętnienia 20. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., 45-lecia diecezji gorzowskiej i 25-lecia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dzień uroczystości był także dniem Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin i dziękczynienia za 25-lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i 25 lat Domu Samotnej Matki w Żarach. W Rokitnie znajdą też swój finał tegoroczne Diecezjalne Dni Młodzieży oraz 13. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Powołaniowa przez Paradyż do Rokitna.

W zabezpieczenie wizyty ponad 5 tysięcy pielgrzymów bardzo mocno włączyli się policjanci z Międzyrzecza, Skwierzyny, Przytocznej i Gorzowa Wielkopolskiego. Dzięki ich służbie, cała uroczystość przebiegła bezpiecznie. To dzięki doskonałej koordynacji służb policjantów, którzy już dużo wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Garnizon lubuski reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu, podinsp. Paweł Rynkiewicz.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja