Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profesjonalna uprawa konopi zlikwidowana - zabezpieczono ponad 60 kilogramów narkotyków

Data publikacji 19.06.2017

Wspólne działania operacyjne policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i funkcjonariuszy z Kłodzka doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który w specjalnie wynajętym budynku posiadł ponad 60 kilogramów marihuany oraz linie produkcyjną do jej wytwarzania. Za przestępstwa narkotykowe odpowie on teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku działając wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali profesjonalnie przygotowaną uprawę marihuany na dużą skalę.

Uprawa znajdowała się na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie kłodzkim. W wynajętym budynku mieszkalnym, policjanci ujawnili specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy konopi indyjskich, a także nawozy płynne i donice. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 17 donic z krzewami konopi w różnej fazie wzrostu, a także ponad 60 kilogramów marihuany.

Działania policjantów wspierali także funkcjonariusze z Nysy i celnicy z Izby Celno-Skarbowej z Kłodzka.

Podejrzany 33-letni mieszkaniec województwa opolskiego, trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał już zarzuty w tej sprawie m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków i posiadanie przyrządów do wytwarzania środków odurzających.

Okazało się, że mężczyzna ten był już w przeszłości karany za przestępczość narkotykową. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona marihuana

Opis filmu: Profesjonalna uprawa konopi zlikwidowana - zabezpieczono ponad 60 kilogramów narkotyków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.01 MB)

Powrót na górę strony