Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryli w kominie

Data publikacji 19.06.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat. Część narkotyków ukryta była w przewodzie kominowym, który policjanci częściowo musieli rozbić. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za udział w obrocie takiej ilości narkotyków może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewali, że dwaj mieszkańcy Starachowic mogą posiadać narkotyki. W ubiegły piątek (16 czerwca) popołudniu funkcjonariusze weszli na posesję 23- letniego mężczyzny. Tam w pomieszczeniu gospodarczym oprócz właściciela, zastali jeszcze 30-latka. W trakcie przeszukania stróże prawa w łóżku znaleźli ukrytą plastikową torbę w której znajdowało się około 1 kg białej substancji. Po badaniach okazało się, że jest to amfetamina.

W trakcie przeszukania policjanci ustalili, że część narkotyków może być ukryta w przewodzie kominowym. Przy użyciu kilofa odkuli część komina i wyjęli worek foliowy w którym znajdowało się pół kilograma amfetaminy.

Okazało się, że 30- letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności. W jego mieszkaniu podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli osiem sztuk amunicji oraz 4 gramy amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli oni zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków, za co może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. W niedzielę decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(KWP w Kielcach / ig)

  • Narkotyki ukryte w kominie
  • Narkotyki ukryte w kominie
  • Narkotyki ukryte w kominie

Opis filmu: Narkotyki ukryli w kominie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 23.26 MB)

Powrót na górę strony