Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 19.06.2017

Dziś sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami zadecydował, że dwaj radomszczanie w wieku 41 i 55 lat najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie w związku z próbą pozbawienia życia swojego znajomego.

Jak ustalili śledczy do zdarzenia doszło w piatek (16 czerwca) bieżącego roku na obrzeżach Radomska. Okazało się, że sprawcy podstępem wyprowadzili swoją ofiarę w rejon nieużytków rolnych położonych pomiędzy ulicą Jagiellońską a Strzałkowem. Tam przewrócili 57-latka i nożem zadali kilka ran ciętych. Napastnicy podczas szarpaniny zabrali pokrzywdzonemu telefon i butelkę wina.

Na szczęście mężczyzna zdołał się wyrwać agresorom i uciec. O własnych siłach doszedł do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Policjanci szybko zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Zatrzymani podczas rozmowy ze śledczymi nie potrafili logicznie wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ig)

Powrót na górę strony