Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 20.06.2017

W nocy z niedzieli na poniedziałek, dwaj mężczyźni w wieku 24 i 28-lat zaatakowali policjanta będącego w dniu wolnym od służby. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jeszcze przed południem policjanci zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Za napaść na policjanta grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny puławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na stacji paliw w Górze Puławskiej. Na miejsce skierowany został między innymi patrol policji. Okazało się, że pokrzywdzonym jest funkcjonariusz policji, który był w dniu wolnym od służby. Jak powiedział, dwóch sprawców, znanych mu z wiedzenia rzuciło się na niego, brutalnie bijąc i kopiąc po głowie. Mężczyźni rozpoznali go jako policjanta. Ponadto grozili mu pozbawieniem życia. Jeszcze w poniedziałek przed południem dwóch sprawców tego przestępstwa zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Są nimi 24 i 28-letni mieszkańcy Puław, którzy wcześniej notowani byli za inne przestępstwa. Funkcjonariusz z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został hospitalizowany.

Cały zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania trafił do Prokuratury. Zatrzymanym, za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony