Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny efekt polsko-niemieckiej współpracy

Data publikacji 24.03.2006

Międzynarodową grupę złodziei samochodów rozbili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach i współpracujący z nimi policjanci niemieccy. Na terenie Niemiec zatrzymano czterech polskich obywateli, odzyskano też pięć luksusowych samochodów, które miały być przemycone do Polski lub dalej, za wschodnią granicę.

Policjanci przekazali niemieckim kolegom informacje o złodziejach samochodów, działających w Niemczech. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zatrzymano czterech polskich obywateli i odzyskano pięć luksusowych samochodów takich marek jak: BMW 745 o wartości 50.000 euro, Porsche o wartości 100.000 euro oraz najnowszego modelu Audi.

Skradzione w Niemczech samochody miały zostać przemycone m.in. do Polski i sprzedane. Sztab akcji znajdował się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak ustalili śląscy policjanci zatrzymani kradli samochody po obu stronach granicy - skradzione przez nich auta nierzadko ekspediowane były za naszą wschodnią granicę.

Z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową współpracowali policjanci ze Stuttgartu i Federalnego Biura Kryminalnego w Wiesbaden. Jak twierdzą oficerowie z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową, sprawa będzie miałą ciąg dalszy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz także: 24.03.2006 Katowice: Zatrzymanie miłośników luksusowych samochodów
Powrót na górę strony