Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania ludzi "Zwierzaka"

Data publikacji 31.01.2008

Zebrany przez policjantów z Lublina materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dwóm kolejnym członkom grupy „Zwierzaka”. Mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przestępstwa rozbójnicze, pobicia i uprowadzenia. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym wydanym przez prokuraturę krajową. Sąd już aresztował ich na 3 miesiące.

Zebrany przez lubelskich policjantów z wydziału dochodzeniowo - śledczego oraz kryminalnego materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów dwóm kolejnym mieszkańcom Lublina. Jeden z nich 49-letni Jarosław I. poszukiwany był listem gończym wydanym przez prokuraturę krajową. W ręce policjantów wpadł także 43-letni Andrzej O.

Przestępcy usłyszeli zarzuty, które dotyczą m.in.: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Gang ma na swoim koncie między innymi przestępstwa rozbójnicze, pobicia i uprowadzenia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec nich tymczasowe areszty.

Grupa „Zwierzaka” działała w latach 1996-99. Bandyci dysponowali własnym składem broni, posiadali także materiały wybuchowe. Na swoim koncie mają m.in. zabójstwo, nielegalne posiadanie broni, uprowadzenie i porwanie dla okupu, handel narkotykami, czerpanie korzyści z nierządu oraz wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. W zakładzie karnym przebywa przywódca grupy - Andrzej Z. ps „Zwierzak”. To właśnie on był mózgiem przestępczej organizacji. W areszcie przebywa od listopada 2002roku.

Powrót na górę strony