Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodził nożem 16-latka. Został zatrzymany.

Kara minimum 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia grozi 28-latkowi zatrzymanemu w ubiegły piątek przez lęborskich policjantów. Mężczyzna podczas kłótni ugodził nożem 16-latka. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

W piątek po godzinie 18:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem 16-letniego mieszkańca Lęborka. Do zdarzenia miało dojść na jednej z ulic w centrum miasta. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci, którzy ustalili przebieg zdarzenia i zabezpieczyli ślady oraz dowody przestępstwa.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że zanim doszło do zadania nożem ciosu, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło na ulicy do kłótni, która przerodziła się w bójkę. Około pół godziny później mężczyźni spotkali się w jednym z budynków, gdzie ponownie doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. W pewnym momencie 28-latek zamachnął się nożem na 16-latka.

Chłopak zaczął uciekać, by obronić się przed kolejnymi próbami ciosów. 28-latek ugodził go jednak nożem w brzuch i 16-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci szybko ustalili kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i zatrzymali go chwilę po zdarzeniu w mieszkaniu jego znajomej. Funkcjonariusze zabezpieczyli też nóż kuchenny z około 30 cm ostrzem, którym prawdopodobnie posłużył się sprawca.

Zatrzymany 28-letni mieszkaniec Lęborka został przewieziony do policyjnej celi. Zgromadzone przez śledczych materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i wczoraj 28-latek trafił do aresztu.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony