Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł ponad 100 aut

Data publikacji 31.01.2008

Policjanci z Katowic prowadzą śledztwo przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna jest podejrzany o 92 włamania do samochodów. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą rozliczyli przestępczą działalność podejrzanego, przypadającą na lata 2004-2006. W tym czasie mężczyzna włamał się w centrum Katowic do 92 aut, z których ukradł wartościowe przedmioty pozostawione na siedzeniach przez kierowców. Skradzione łupy sprzedawał za bezcen na giełdzie w Gliwicach.

Policjanci ustalili, że na tym podejrzany nie zakończył swojej przestępczej kariery. Został ponownie zatrzymany w listopadzie 2007 roku. Wtedy udowodniono mu kolejne 17 włamań do samochodów i kradzież roweru o wartości 11 tys. złotych, których dopuścił się w październiku i listopadzie minionego roku. Podejrzany najczęściej włamywał się do pojazdów zaparkowanych na ulicach: Opolskiej, Matejki , Sądowej i Placu Wolności.
Z samochodów mężczyzna kradł laptopy, urządzenia nawigacyjne, radioodtwarzacze, torby z dokumentami, kamery i aparaty. Sprawca został objęty policyjnym dozorem. Za kradzieże i włamania może mu trafić "za kratki" nawet na 10 lat.
Powrót na górę strony