Policjantki i policjanci na medal

Sukcesem zakończył się dla policjantki z Katowic udział w V Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Post. Ewa Bulanda zdobyła 3 złote medale oraz wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki. W karierze policjantki były to kolejno 17, 18 i 19 tytuł Mistrzyni Polski. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce st. post. Daniel Zaręba w tej samej imprezie zdobył dwa brązowe medale w formule K- 1 do 81 kg oraz formule KickLight do 84 kg. Mł. asp. Krzysztof Wiśniewski z Grudziądzkiej komendy zajął pierwsze miejsce w VI Otwartym Pucharze Polski w Judo Masters w Płocku.

• KWP w Katowicach

W dniach od 16 do 18 czerwca 2017 r. w Nisku odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowała post. Ewa Bulanda. W zawodach wzięło udział 133 zawodników i zawodniczek.

Katowicka policjantka startowała w trzech formach walki zdobywając 3 złote medale.

1. point-fighting ( walka na punkty odbywająca się na specjalnej macie) w walce finałowej kat. - 50kg wygrała w 2 rundzie (13-3) z policjantką z Zielonej Góry Magdaleną Józak.
  2. w rywalizacji K-1 (walka na ringu z kopnięciem na udo oraz kolanem) pokonała w 1 rundzie Elżbietę Srebnicką z Żandarmerii Wojskowej z Krakowa.
  3. w formie kick light ( walka na macie z kopnięciem na udo) również w kat. -50kg zmierzyła się z Magdaleną Józak zdobywając złoto.

Post. Ewa Bulanda zdobyła również tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw. Podczas 11-sto letniej kariery sportowej policjantka wywalczyła kolejno 17, 18 i 19 tytuł Mistrzyni Polski w Kickboxingu.

• KWP w Radomiu

W dniach 16-18.06.2017 w miejscowości Nisko, województwo Podkarpackie odbyły się już V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział około 140 zawodników, którzy reprezentowali wszystkie formacje mundurowe.

Komendę Miejską Policji w Ostrołęce reprezentował st. post. Daniel Zaręba, który startował w dwóch formułach. W K1 - jest to najtwardsza z formuł kickboxingu, gdzie dozwolone są wszystkie techniki ręczne oraz nożne. W kategorii wagowej do 81 kg doszedł do półfinału gdzie uległ minimalnie na punkty Rafałowi Kamińskiemu z 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, który to okazał się późniejszym triumfatorem tych zawodów. Ostrołęcki funkcjonariusz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski i zajął wysokie, 3 miejsce.

W drugiej formule w której startował policjant, do 84 kg Kicklight w walce ćwierćfinałowej zmierzył się z trenerem Rafała, Łukaszem Szczodruchem również reprezentantem 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. Tą walkę policjant z Ostrołęki zdecydowanie wygrał  na punkty i awansował do półfinału. Niestety z dalszej rywalizacji wyeliminowała go kontuzja nabyta podczas turnieju i po raz drugi na tych zawodach został brązowym medalistą Mistrzostw Polski.

• KWP w Bydgoszczy

W Płocku odbył się VI Otwarty Puchar Polski w Judo Masters. Wziął w nim udział również policjant z Grudziądza - mł. asp. Krzysztof Wiśniewski, który na co dzień pełni służbę jako detektyw w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym.

W tym roku nasz kolega był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej (100kg+) oraz wiekowej (40-44 lata) i zajął w niej pierwsze miejsce, wygrywając swoje wszystkie walki. Wszyscy uczestnicy na zakończenie odebrali dyplomy i puchary, a zwycięzca zawodów dodatkowo otrzymał samurajski miecz.

To już kolejne osiągniecie grudziądzkiego policjanta w tej dyscyplinie sportu. W październiku ubiegłego roku podczas Mistrzostw Policji w Judo, które odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zajął III miejsce. Również III miejsce zajął podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Judo Masters, które odbyły się w grudniu w Sobótce.