Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprowadzał auta z zagranicy i wprowadzał je do obrotu na terenie Polski z pominięciem podatku VAT

Data publikacji 21.06.2017

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca Jeleniej Góry w związku oszustwami podatkowymi. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą sprowadzał z zagranicy samochody i wprowadzał je od obrotu na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT. Jak ustalili funkcjonariusze, nielegalny proceder trwał od 25 maja 2015 roku do 25 września 2015 roku. Wstępne straty skarbu państwa z tego tytułu wynoszą około 300 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który zajmował się sprowadzaniem samochodów z zagranicy i wprowadzaniem do obrotu na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w okresie od 25 maja 2015 roku do 25 września 2015 roku prowadził firmę zajmującą się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i sprzedażą ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT. Policjanci ustalili, że tym okresie 31-latek sprowadził 25 pojazdów różnych marek. Sprzedawał je między innymi za pośrednictwem portali internetowych.

Wstępne straty skarby państwa z tytułu jego działalności wynoszą około 300 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, która ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Mężczyzna został objęty dozorem policji, ma również nakaz powstrzymywania się od prowadzenia działalności określonego rodzaju związanej z nabywaniem, zbywaniem pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

(KWP wew Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony