Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Materiały wybuchowe w blokowym mieszkaniu

Data publikacji 31.01.2008

W Zielonej Górze policjanci znaleźli materiały pirotechniczne w mieszkaniu w bloku przy ul. Podgórnej. Ich znalezienie jest efektem kolejnych przeszukań do sprawy przedwczorajszego zatrzymania sprawców napadu na właściciela firmy budowlanej pod Zieloną Górą. Na razie ewakuowano mieszkańców dwóch bloków. Policyjni pirotechnicy zajmą się materiałami.

W tej chwili trwają działania policyjne związane ze znalezieniem materiałów pirotechnicznych. Mieszkańcy dwóch bloków przy ul. Podgórnej w Zielonej Górze są ewakuowani. Na miejsce przyjadą policyjni pirotechnicy z KWP w Poznaniu. Podejmą stosowne czynności.

Przypomnijmy, przedwczoraj o godzinie 20 zielonogórscy policjanci zatrzymali na ulicach miasta dwóch mężczyzn. Ich zatrzymanie odbyło się z udziałem grupy antyterrorystycznej. Podejrzewano, iż przestępcy mogą mieć broń.

Trzy miesiące temu zatrzymani mężczyźni dokonali w jednej z podmiejskich firm budowlanych napadu. Wówczas to, żądając od właściciela firmy wydania pieniędzy, oddali w jego kierunku strzały. Praca policyjna doprowadziła do ustalenia tożsamości przestępców. Są to mężczyźni w wieku 36 i 25 lat. Sprawcy mają na swoim koncie także kradzież samochodów. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli broń gazową przerobioną na ostrą, większą ilość puszek zawierających najprawdopodobniej amfetaminę oraz akcesoria policyjne, które mogły służyć popełnieniu innych przestępstw. Jeden z mężczyzn w chwili zatrzymania znajdował się w skradzionym samochodzie.

Zebrane dowody wskazują na to, że sprawa jest rozwojowa. Sprawcom grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Film Materiały wybuchowe w blokowym mieszkaniu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Materiały wybuchowe w blokowym mieszkaniu (format flv - rozmiar 1.66 MB)

Powrót na górę strony