Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch sprawców napaści na policjanta

Data publikacji 21.06.2017

Na wniosek Policji, poparty przez Prokuraturę tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy zastosował dziś sąd wobec 24 i 28-latka, którzy z niedzieli na poniedziałek na stacji paliw zaatakowali policjanta będącego w dniu wolnym od służby. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Napastnicy zostali zatrzymani w ciągu kilku godzin od zdarzenia. Za napaść na policjanta grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej brutalnej napaści na funkcjonariusza doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 czerwca) na stacji paliw w Górze Puławskiej. Okazało się, że pokrzywdzonym jest funkcjonariusz policji, który w tym czasie był w dniu wolnym od służby. Jak przekazał, dwóch sprawców, znanych mu z widzenia rzuciło się na niego, brutalnie bijąc i kopiąc po głowie tylko dlatego, że rozpoznali w nim policjanta.

Ponadto grozili mu pozbawieniem życia. Funkcjonariusz z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został hospitalizowany.

Jeszcze w poniedziałek przed południem policjanci zatrzymali sprawców. Są nimi 24 i 28-letni mieszkańcy Puław, którzy wcześniej notowani byli za inne przestępstwa.

Cały zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem Policji o zastosowanie tymczasowego aresztowania trafił do Prokuratury. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony