Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli pociski moździerzowe

Data publikacji 31.01.2008

Ewakuacją jednego z mieszkań zakończyła się interwencja policjantów w Cekcynie. Przyczyną był pocisk moździerzowy przyniesiony tam przez dwóch młodych mężczyzn. Drugi funkcjonariusze znaleźli w pobliskim domku letniskowym. Sprawdzają teraz, w jaki sposób 20-latkowie weszli w ich posiadanie.

Dochodziła godzina 14.30, gdy policjanci z posterunku w Cekcynie zostali powiadomieni, że w centrum jednej z miejscowości widziano mężczyzn, którzy nieśli przedmioty przypominające pociski. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Tam zaczęli ustalać, kim byli tajemniczy przechodnie. Po kilku minutach wiedzieli już, gdzie ich szukać. W jednym z mieszkań zastali dwóch młodych mężczyzn. W kuchni mundurowi znaleźli pocisk moździerzowy.

Z mieszkania natychmiast wszystkich ewakuowano. Policjanci powiadomili straż pożarną oraz jednostkę saperską z Chełmna. Ustalili także, że w domku letniskowym mężczyźni ukryli drugi pocisk.

Żołnierze z jednostki saperskiej w Chełmnie zabezpieczyli znaleziska. Wstępnie ustalono, że są to pochodzące z okresu II wojny światowej granaty moździerzowe 120mm. Jak się okazało, młodzi ludzie znaleźli amunicję w okolicznych lasach.

Powrót na górę strony