Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził znajomą w bagażniku, stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.06.2017

Do osobowego audi wsiadło 9 osób. Dla jednej z nich kierowca znalazł miejsce w bagażniku. W swoim zachowaniu nie widział nic nadzwyczajnego. Całość zdarzenia zarejestrowały kamery wyszkowskiego monitoringu miejskiego, a „pomysłowy” kierowca już stracił prawo jazdy.

Na jednej z ulic Wyszkowa kamera monitoringu zarejestrowała jak grupa młodych ludzi wsiada do osobowego audi. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że do 5-osobowego samochodu wsiadło aż 9 osób, w tym jedna do bagażnika. Nagranie z miejskiego monitoringu pokazuje nie tylko lekceważące podejście do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim narażanie siebie i pasażerów na niebezpieczeństwo. W tym przypadku wyobraźnia nie zadziałała ani u kierowcy, ani u podróżujących z nim pasażerów.

Za popełnione wykroczenie 19-letni kierowca został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania. Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusz policji zatrzymuje prawo jazdy kierowcy, który przewozi o dwóch lub więcej pasażerów, niż wskazana w dowodzie rejestracyjnym.

(KWP w Radomiu / mw)

Film Przewoził znajomą w bagażniku, stracił prawo jazdy

Pobierz plik Przewoził znajomą w bagażniku, stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 2.71 MB)

Powrót na górę strony