Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za brutalne zabójstwo

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka, którzy próbowali przekroczyć granicę z Ukrainą. Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie brutalnego zabójstwa młodej kobiety, której zwłoki zostały ujawnione w minioną niedzielę w stawie w miejscowości Brodzica. Trzeci z zatrzymanych 29-latek odpowie za to, że pomimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu

Dzięki współpracy policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, 34 i 42-latka. Podejrzani odpowiedzą za brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej zwłoki zostały odnalezione w minioną niedzielę, w stawie w miejscowości Brodzica. Już pierwsze oględziny zwłok wskazywały, że doszło do zbrodni.

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z prokuratorem. Policja przeprowadziła oględziny, przesłuchiwała świadków i zabezpieczyła ślady. Podjęto szereg czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego przestępstwa. Funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie za pomocą specjalistycznego sprzętu wypompowali wodę w stawie oraz pobliskiej studni. Strażacy pracujący wspólnie na miejscu pomogli także w wydobyciu zwłok kobiety.

Intensywna praca policjantów pozwoliła na ustalenie osób mogących mieć związek ze śmiercią kobiety. Wśród podejrzanych znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy. Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej spodziewając się, że prawdopodobnie będą usiłowali oni przekroczyć granice naszego kraju. Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom.

W trakcie wykonywanych czynności w sprawie zabójstwa, hrubieszowscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP w Lublinie ustalili i zatrzymali kolejną osobę. To 29-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który również usłyszał zarzuty. Mimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wobec dwóch obywateli Ukrainy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 29-latka dozór Policji.

Za zabójstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

  • Odpowiedzą za brutalne zabójstwo
  • Odpowiedzą za brutalne zabójstwo

Opis filmu: Odpowiedzą za brutalne zabójstwo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.06 MB)

Powrót na górę strony