Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencja policjanta zapobiegła próbie samobójczej

Data publikacji 22.06.2017

Interwencja dzielnicowego zapobiegła próbie samobójczej 44-latka. Mężczyzna był na dachu budynku i miał założoną na szyi pętlę. Policjant zdołał go powstrzymać i odwieść od tego zamiaru.

Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości na terenie powiatu głogowskiego. Dyżurny komendy otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który wszedł na dach budynku i prawdopodobnie usiłuje popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast skierowane zostały podległe służby. Najbliżej był dzielnicowy, który pełnił w tym czasie służbę obchodową w swoim rejonie. 

Policjant po przybyciu na miejsce zobaczył, że na dachu budynku przebywa mężczyzna, który ma na szyi zaciśniętą pętlę. Funkcjonariusz stwierdził też, że desperat jest zakrwawiony.

Jego reakcja była błyskawiczna. Wykorzystując sytuację i nieuwagę mężczyzny, wszedł na dach i obezwładnił go. Zdjął z jego szyi pętlę i sprowadził go z budynku. Okazało się, że poszkodowany był nietrzeźwy i miał rany pochodzące z samookaleczenia. Dzielnicowy opatrzył je, po czym przekazał mężczyznę przybyłemu na miejsce pogotowiu. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony