Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

Data publikacji 22.06.2017

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie udaremnili wprowadzenie na rynek ponad 130 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego to kwota ponad 110 tys. zł. Również policjanci z Wyszkowa zatrzymali do kontroli kierowcę busa. Jak się okazało cały bus wypełniony był tytoniem bez akcyzy. Łączna waga 49 worków z krajanką tytoniową wyniosła ponad 700 kilogramów. Gdyby tytoń trafił na rynek skarb państwa straciłby ponad pół miliona złotych.

W toku prowadzonych czynności operacyjnych kryminalni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w dniu 21 czerwca br. zatrzymali mężczyznę, który przewoził nielegalne papierosy. 22-latek jadąc dostawczym mercedesem z województwa lubelskiego, został zatrzymany do kontroli w miejscu obsługi podróżnych w rejonie Tarnowa. Podczas przeszukania pojazdu policjanci odnaleźli ponad 6,5 tys. paczek papierosów różnego rodzaju bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci Wydziału PG przedstawili mu zarzut naruszenia artykułu 65 par. 3 kodeksu karnego skarbowego. Zatrzymany przyznał się do przemytu i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Ta zastosowała wobec niego dozór Policji. Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 110 tys. zł.

Mężczyzna odpowie teraz przed tarnowskim sądem. Grozi mu kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział PG KMP w Tarnowie.

***

Na krajowej „ósemce” wyszkowska „drogówka” zatrzymali do kontroli kierowcę iveco. Podczas kontroli kierowca oświadczył, że przewozi meble. Policjanci postanowili jednak sprawdzić co jest zawartością skrzyni załadunkowej. Szybko okazało się, że kierowca mijał się z prawdą. Mundurowi znaleźli ponad 700 kg krajanki tytoniowej przewożonej w 49 workach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z pierwszych ustaleń, 29-letni kierowca z Łomży przewoził wyroby tytoniowe wypożyczonym samochodem. Podczas przeszukania pojazdu użyto psa służącego do wykrywania środków odurzających. Jak wstępnie oszacowano, mężczyzna z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, naraził skarb państwa na ponad pół miliona złotych. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i 3 lata więzienia.

(KWP w Krakowie, KWP zs. w Radomiu / mg, ig)

  • Przemytnik w rękach tarnowskich policjantów
  • Przemytnik w rękach tarnowskich policjantów
  • Zabezpieczony tytoń

Opis filmu: Przemytnik w rękach tarnowskich policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.24 MB)

Powrót na górę strony