Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano ponad 3 kg skradzionego srebra, zatrzymano 2 osoby

Data publikacji 23.06.2017

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież srebra z jednego z zakładów techniki precyzyjnej. Srebro przed opuszczeniem budynku najpierw z linii technologicznej trafiało pod plastikowe osłony przewodów elektrycznych w zakładzie pracy. W jednym z mieszkań na terenie Piaseczna zabezpieczono 3 kilogramy srebra.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że co najmniej od początku lutego tego roku z linii technologicznej, gdzie do produkcji używane jest srebro, niemal codziennie ginęło około 100 gramów tego kruszcu.

Mundurowi dzięki działaniom operacyjnym zatrzymali w tej sprawie dwie osoby: 31-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę, którzy trafili do policyjnych cel. Podczas sprawdzania ich stanowisk pracy, w jednej z listw ochronnych obejmujących przewody elektryczne, ujawniono znajdujące się tam niewielkie foliowe opakowania z zawartością łącznie 96 gramów srebra.

Natomiast dalsze policyjne czynności prowadzone w miejscach zamieszkania zatrzymywanych osób doprowadziły piaseczyńskich kryminalnych do ujawnienia dalszych 3 kilogramów srebra. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja