Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tomaszów Lub.: Podziękowania dla dzielnicowego

Data publikacji 23.06.2017

Mł.asp Adam Krzaczkowski został powiadomiony o konflikcie rodzinnym. Wysłuchał obu stron i podał im propozycję jak można wyjść z patowej sytuacji w której się znaleźli. Jak później się okazało pomógł rodzinie w rozwiązaniu konfliktu między nimi. Do Komendanta Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego. Jak widać na przykładzie tego dzielnicowego, założenia programu MSWiA o nazwie „Dzielnicowy bliżej nas”, bardzo dobrze sprawdzają się w praktyce.

   Pod koniec marca b/r do dzielnicowego mł.asp Adama Krzaczkowskiego zgłosił się zatroskany ojciec. Podczas rozmowy poprosił policjanta o poradę jak można pomóc jego córce. Przedstawił sytuację rodzinną w jej domu, o której dowiedział się od 7 letniej wnuczki. To ona zwróciła uwagę dziadków, że tato źle się zachowuje w stosunku do niej i jej mamy. Dzielnicowy wskazał kilka możliwości pomocy rodzinie.

   Podczas odwiedzin posesyjnych pojechał do rodziny zamieszkującej na jednym z osiedli w jego rejonie, aby tam porozmawiać z kobieta i jej mężem. W trakcie rozmowy z małżonkami faktycznie potwierdził wszystkie fakty, które przekazała wnuczka dziadkom. Wysłuchał kobiety, która do tej pory nie zgłaszała nigdy żadnych interwencji na Policję. W trakcie odwiedzin przeprowadził również rozmowę z mężczyzną. Jak mówi sam dzielnicowy spotkanie przebiegało spokojnie na zasadzie konwersacji. Wysłuchał obu stron i podał im propozycję jak można wyjść z patowej sytuacji w której się znaleźli. Jak później się okazało pomógł rodzinie w rozwiązaniu konfliktu między nimi.

                                                                     

   Rodzice kobiety w swoim imieniu złożyli podziękowania na ręce Komendanta w Tomaszowie Lubelskim „za profesjonalizm, skuteczność mediacji, siłę przekonania pana Adama Krzaczkowskiego”. Dodali, iż „jego interwencja sprawiła, że zięć się wyprowadził domu, w którym zapanował spokój”.

A.L.

Powrót na górę strony