Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca szantażu sprzed 8 lat

Data publikacji 24.03.2006

W sierpniu 1998 roku dyrekcja jednego z hipermarketów w Czeladzi otrzymała dwa listy, w których nieznany mężczyzna żądał okupu w wysokości 6.100 złotych. W przypadku niespełnienia jego żądania zagroził, że zatruje artykuły spożywcze silnym środkiem przeczyszczającym i powiadomi o tym media.

Dyrekcja sklepu zgadzając się na wypłacenie okupu, miała zamieścić w prasie ogłoszenie “Sprzedam futro z norek” i dopisać numer telefonu kontaktowego. Prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Policjanci z Będzina przez cały czas prowadzili pracę operacyjną w celu ustalenia danych personalnych szantażysty.

Pod koniec 2005 roku, ślady linii papilarnych zabezpieczone na listach, zostały sprawdzone w policyjnej bazie danych. Wtedy okazało się, że należą one do 31-letniego mężczyzny, bez stałego miejsca zamieszkania, który w konflikt z prawem wszedł po raz pierwszy w 2002 roku (alimenty i wyłudzenie bankowego kredytu). Policjanci przystąpili do poszukiwań ustalonego w ten sposób mężczyzny. Wczoraj podejrzany został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Powiedział, że w 1998 roku był bez pracy i miał problemy finansowe, które postanowił rozwiązać szantażując jeden z hipermarketów.
Powrót na górę strony