Kolejne uratowane życie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uratowane życie

Data publikacji 23.06.2017

Nieprzytomny mężczyzna z paskiem zaciśniętym wokół szyi, krew cieknąca z pociętej ręki, leżący nóż i opakowanie tabletek - taki widok podczas interwencji zastali policjanci ze Świebodzina. Opanowanie i skutecznie przeprowadzone czynności spowodowały, że mężczyznę udało się uratować. Został on zabrany przez pogotowie do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W czwartkowy wieczór, 22 czerwca br., patrol interwencyjny w składzie sierż. Artur Stuhl oraz post. Kamil Biernacki otrzymali zgłoszenie od dyżurnego świebodzińskiej Policji, że w jednym z  mieszkań ma głośno grać muzyka.

Po przybyciu na miejsce, nikt nie odpowiadał na wezwania policjantów. Uwagę mundurowych zwrócił fakt, że poza głośną muzyką z mieszkania nie dobywają się żadne inne dźwięki mogące świadczyć, o tym, że ktokolwiek jest w środku. Po sprawdzeniu, drzwi okazały się otwarte. Funkcjonariusze postanowili wejść do środka i sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Wewnątrz, w jednym z pomieszczeń zauważyli nieprzytomnego mężczyznę, w pozycji półsiedzącej. Wokół jego szyi zaciśnięty był pasek. Mężczyzna miał pociętą lewą rękę, a przy nim leżał nóż oraz opakowanie tabletek. Policjanci natychmiastowo zaczęli działać. Na miejsce wezwali pogotowie i udzielili mężczyźnie pomocy medycznej. Do przyjazdu karetki pogotowia człowiek ten był już przytomny i miał opatrzone rany. Przyznał, że była to próba samobójcza. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki czujności policjantów ponownie udało się ocalić ludzkie życie.

Sierż. Artur Stuhl pracuje w policji od ponad 4 lat i jak sam mówi na służbie trzeba być przygotowanym na wszystko. Do żadnej interwencji nie można podchodzić rutynowo, ponieważ czasem pozornie jasne sytuacje mogą przybrać nieoczekiwany obrót. Post. Kamil Biernacki wstąpił do policji w listopadzie zeszłego roku. Pomimo krótkiego stażu posiada już sporą wiedzę. W tym roku reprezentował swoją jednostkę w wojewódzkim finale Turnieju Par Patrolowych.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • sierż. Artur Stuhl
  • post. Kamil Biernacki
Powrót na górę strony
Polska Policja