Policjant zawsze na służbie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 23.06.2017

W środę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwonił mieszkaniec miasta, który zgłosił, że znalazł papierowe zawiniątko z banknotami w środku. Dodał, że pieniądze znalazł na jednej z ulic Buska – Zdroju. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Znalazcą był funkcjonariusz Komendy Głównej Policji. Po przeliczeniu pieniędzy, okazało się, że jest to 1000 złotych.

Do dyżurnego buskiej jednostki Policji, w środę zadzwonił mieszkaniec miasta, który zgłosił, że znalazł papierowe zawiniątko z banknotami w środku. We wskazane miejsce pojechał patrol. Zgłaszający znalezioną gotówkę bez chwili wahania oddał mundurowym, będąc pewnym, że zostanie ona zwrócona prawowitemu właścicielowi. Jak się okazało, znalazcą był funkcjonariusz Komendy Głównej Policji. Zagubione pieniądze to kwota 1000 złotych.

Buscy policjanci przystąpili do ustalania właściciela zgubionych banknotów. Funkcjonariusze wytypowali, że właścicielem gotówki może być jeden z pracowników firmy z terenu powiatu kieleckiego. Mężczyzna został powiadomiony, aby zgłosił się do buskiej Komendy po odbiór zguby.

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zgłosił się zdenerwowany mężczyzna. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oddał mężczyźnie znalezioną gotówkę. Mieszkaniec powiatu kieleckiego nie krył swojego zadowolenia z odzyskania zgubionej sumy. Jak dodał, gdyby nie uczciwy znalazca musiałby oddać pieniądze ze swojej wypłaty.

Powyższa historia dowodzi, że policjantem jest się również po służbie i zawsze można liczyć na jego pomoc.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju  

Powrót na górę strony
Polska Policja