Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wiózł osobówką 8 pasażerów

Data publikacji 26.06.2017

Policjanci lipnowskiej drogówki pełniąc służbę w pierwszy weekend wakacji zatrzymali do kontroli opla. Kierujący pojazdem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie tylko wyjechał w tym stanie na drogę, ale jeszcze zdecydował się na przewiezienie 8 pasażerów – w tym trójki dzieci, które nie były w żaden sposób zabezpieczone. Wszyscy dorośli byli pod działaniem alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego z lipnowskiej drogówki pełnili służbę w miejscowości Brzeźno. Podczas patrolu zauważyli opla, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa i dodatkowo było ich zbyt wielu.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, okazało się, że 33-letni mieszkaniec gm. Lipno, który kierował pojazdem, jest pod działaniem alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila. W tym stanie 33-latek zdecydował się wyjechać na drogę zabierając ze sobą aż 8 pasażerów w tym troje dzieci. Żadna z osób nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa, natomiast dzieci siedziały na kolanach dorosłych. Dorośli pasażerowie również byli pod wpływem alkoholu.

Policjanci już zatrzymali prawo jazdy kierującemu oplem. Odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też za przewożenie w pojeździe osób, w liczbie przekraczającej liczbę miejsc. Nieprzyjemności będą mieli także rodzice, którzy narazili swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony