Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie 66-latkowi

Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach – sierż. szt. Krzysztof Jęczeń i sierż. szt. Przemysław Guz wspólnie z sanitariuszem karetki pogotowia wyciągnęli z rzeki Nędznica 66-latka. Mężczyzna przebywał w zimnej wodzie kilka godzin, znajdował się w miejscu trudno dostępnym i nie był w stanie się sam z niej wydostać. Na brzegu błyskawicznie z mężczyzny zdjęli mokre i zimne ubrania i okryli go folią termiczną. Następnie mężczyzna po udzieleniu niezbędnej pomocy został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek (23 czerwca) około godziny 8 w pobliżu ul. Dworcowej w miejscowości Niedrzwica Duża. Dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, że do rzeki Nędznica wpadł mężczyzna i potrzebuje pomocy. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach w składzie: sierż. szt. Krzysztof Jęczeń i sierż. szt. Przemysław Guz oraz załoga karetki pogotowia.

Na miejscu policjanci zastali znajdującego się w rzece mężczyznę, który z uwagi na długi pobyt w zimnej wodzie oraz trudno dostępne miejsce zdarzenia nie był w stanie sam się z niej wydostać. Nie czekając ani chwili policjanci wspólnie z sanitariuszem karetki pogotowia wydostali mężczyznę na brzeg. Następnie błyskawicznie usunęli z niego namoknięte i zimne ubrania i okryli go folią termiczną. Wynieśli mężczyznę na noszach z trudnego terenu i umieścili w karetce pogotowia. Wychłodzony został przewieziony do szpitala. Okazało się, że jest to 66-letni mężczyzna, od którego czuć było woń alkoholu. Jak ustalili policjanci mężczyzna przebywał w wodzie ponad 4 godziny.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjanci wspólnie z sanitariuszem uratowali 66-latkowi życie. Na szczęście teraz jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony