Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja nielegalnej kopiarni filmów DVD i CD

Data publikacji 24.03.2006

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Zgorzelcu w jednym z mieszkań na terenie Bogatyni ujawnili nielegalną kopiarnię filmów na płyty DVD i CD.

W momencie, kiedy policjanci weszli do mieszkania znajdował się w nim 25-letni mężczyzna. W pokoju funkcjonariusze zauważyli stanowisko komputerowe, obok którego stały dwa pojemniki aluminiowe a w nich znaczna ilość płyt CD w białych kopertach.

Po sprawdzeniu kilku płyt okazało się, że znajdują się na nich nielegalne kopie filmów i muzyki. Po dokładnym przeliczeniu płyt okazało się, że jest ich 1.238 szt. Wartość strat to nie mniej niż 61.900 złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli komputer, na którym zainstalowane były programy, na które mężczyzna nie posiadał licencji.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 25-latek ściągał filmy z Internetu, nagrywał na płyty DVD i CD a następnie oferował do sprzedaży za pośrednictwem założonej przez siebie strony internetowej. Ponadto wykorzystywał do składania zamówień przez potencjalnych klientów konto poczty internetowej i komunikatora Gadu-Gadu.

25-latek został zatrzymany, postawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz paserstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony