Toruńska policjantka najsilniejsza

Data publikacji 26.06.2017

Toruńska policjantka sierż. sztab. Marzena Grzelak została najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. 24 czerwca 2017 r. na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu po raz drugi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym.

W sobotę, 24.06.br., o godzinie 11:00 na Błoniach Nadwiślańskich przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym.

Organizatorem zawodów był ubiegłoroczny zwycięzca KSM TEAM ze Straży Miejskiej w Toruniu. Zawodnicy  musieli wziąć udział w pięciu dyscyplinach siłowych. Były to ćwiczenia na argometrze (dystans 500 m), przysiady ze sztangą nad głową z wyprostowanymi rękoma (ciężar: mężczyźni 35 kg, kobiety 20 kg), podrzut sztangi (ciężar: mężczyźni 35 kg, kobiety 20 kg), przenoszenie kega (ciężar: mężczyźni 70 kg, kobiety 40kg), martwym ciągu (ciężar: mężczyźni 70-75 kg, kobiety 40-45 kg).

Najlepszą wśród kobiet była toruńska policjantka sierż sztab. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego. Sierżant Marzena Grzelak okazała się najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. To nie jedyne osiągnięcie toruńskiej funkcjonariuszki. Pisaliśmy o niej już wielokrotnie.

Cieszymy się razem z naszą koleżanką i serdecznie gratulujemy!

W październiku 2016 r. pisaliśmy o jej sukcesie we Wrocławiu. W wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Open Kobiet zajęła I miejsce. Leżąc wycisnęła 90 kilogramów. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że jej 14-letnia córka  Karina Kwiatek w tym samym czasie zdobyła  III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które odbyły się tej samej soboty w Opolu. Wobec tego mama z córką mogły wspierać się i kibicować sobie tylko telefonicznie. Jakaż była ich radość, gdy obie znalazły się na podium. Toruńska policjantka zajęła także II miejsce w X Drawskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi leżąc w kategorii wyciskanie klasyczne „open kobiet”. W marcu 2016 r. odbył się III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2016 zorganizowany przez toruński MOSiR. W nim  także startowała Marzena Grzelak. Pływając  przez 10 godzin  pokonała dystans 22 kilometrów. Ponieważ był to najdłuższy odcinek  pokonany przez kobiety biorące udział w tym maratonie, zdobyła I miejsce.