Pościg za poszukiwanym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za poszukiwanym

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci podczas pościgu zatrzymali poszukiwanego listem gończym dilera narkotykowego. Wcześniej 66-latek swoim autem usiłował potrącić podejmującego czynności policjanta. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy od ponad dwóch miesięcy poszukiwali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości  66-letniego dilera narkotykowego. Mężczyzna wyrokiem łódzkiego sądu miał trafić na 4 lata do więzienia. Prowadzone przez kilka tygodni działania doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca przebywania poszukiwanego listem gończym skazanego.

W piatek rano (23 czerwca) kryminalni podjęli obserwację wytypowanej posesji. W pewnej chwili z domostwa wyjechał opel kierowany przez 66-latka. Funkcjonariusze w celu zatrzymania pojazdu zablokowali mu drogę. Kierujący jednak przyspieszył usiłując potrącić stojącego na poboczu policjanta. Opel z nadmierną prędkością uciekał w kierunku Bełchatowa.

Policjanci podjęli bezpośredni pościg. Trasa pościgu przebiegała drogami gruntowymi i leśnymi przez miejscowości oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od Pabianic. W miejscowości Zwierzyniec, kierowca porzucił swój pojazd i pieszo uciekł do lasu. W pościg rzucił się jeden z policjantów. 66-latek nie reagował na wydawane przez niego polecenia i okrzyk ,,stój Policja”. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku, po którym mężczyzna zaprzestał ucieczki.

W wyniku pościgu nikt nie odniósł obrażeń. Badanie stanu trzeźwości poszukiwanego wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskich zarzutów związanych z czynną napaścią na funkcjonariusza policji oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 66-latek trafił do zakładu karnego celem odbycia kary.

(KWP w Łodzi /ig)

Powrót na górę strony
Polska Policja