Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

Data publikacji 27.06.2017

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świebodzic. Z kolei zgorzeleccy policjanci wspólnie z celnikami doprowadzili do ujawnienia i zabezpieczenia na terenie swojego powiatu 3 nielegalnych automatów do gier. W obu przypadkach właścicielom może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu realizując czynności służbowe w jednym z punktów usługowych na terenie Świebodzic ujawnili 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości 12 tys. złotych oraz zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 3 tys. złotych. Automaty oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Z kolei policjanci z Komisariatu w Pieńsku działając z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca skontrolowali jeden z lokali, gdzie ujawnili 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia i przekazali je Delegaturze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca, która prowadzić będzie dalsze czynności.

W obu przypadkach na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Dolnośląscy funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier
  • Dolnośląscy funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier
Powrót na górę strony
Polska Policja