Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci przejęli narkotyki warte 70 tys. zł.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali kobietę i 2 mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 70 tys. zł. Teraz mężczyznom grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a kobiecie do lat 3.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 21-letnią kobietę i 2 mężczyzn w wieku 23 i 28 lat w związku z posiadaniem przez nich środków odurzających. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie znacznych ilości.

Policjanci prowadząc czynności uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie osiedla Zabobrze mogą być przechowywane narkotyki. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, funkcjonariusze w mieszkaniu tym zatrzymali 3 osoby, 21-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 23 i 28 lat. Policjanci przeszukując pomieszczenia oraz osoby znaleźli narkotyki. Kobieta i jeden z mężczyzn swoje narkotyki ukryli w bieliźnie. Pozostałe środki odurzające ukryte były w dwóch wersalkach.

Łącznie zabezpieczono blisko 1 kg marihuany oraz wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków. Pozostałe środki odurzające policjanci znaleźli w mieszkaniach zatrzymanych. Mieszkanie, w którym przebywali jeleniogórzaninie pełniło funkcję magazynu, z którego zatrzymani pobierali narkotyki. Jak ustalili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonej  marihuany to blisko 70 tys. zł.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających mężczyznom grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a kobiecie za to przestępstwo grozić może kara pozbawienia wolności do lat 3.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony