Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja narkotyków

Data publikacji 28.06.2017

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Sochaczewie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W piwnicy domu jednorodzinnego znaleźli 62 krzewy konopi i prawie 4 kilogramy gotowego suszu. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Sochaczewscy kryminalni uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie miasta może znajdować się znaczna ilość narkotyków. W związku z tym, w poniedziałek funkcjonariusze weszli do budynku, a tam natrafili na profesjonalną plantację, która mogła dostarczyć znacznej dużej ilości środków odurzających. W piwnicy znaleźli 62 doniczki z krzewami konopi o wysokości około metra oraz blisko 4 kilogramy gotowego suszu.  Na miejscu zatrzymano również 52 - letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości i uprawę narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli rośliny, susz oraz sprzęt, który był wykorzystany do hodowli roślin. Kilka godzin później zatrzymano również jego 58 - letnią partnerkę. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przesłuchani w sochaczewskiej komendzie.

Mężczyźnie grozi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawy konopi. Zatrzymany 52 - latek stanie również przed sądem, który rozpatrzy wniosek o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Agnieszka Dzik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.72 MB)

Powrót na górę strony