Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze fałszywymi książeczkami zdrowia zatrzymani w metrze

Data publikacji 28.06.2017

Policjanci z metra zatrzymali dwóch mężczyzn, oferujących na sprzedaż w Internecie opisane i opieczętowane książeczki zdrowia, z niewypełnionymi rubrykami dotyczącymi danych osobowych. Dwóm mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wywiadowcy z metra podczas legitymowania Aleksandra S. i Tomasza L. zauważyli ich wyraźne nerwowe zachowanie. Mężczyźni rozmijali się w swoich relacjach na temat przyczyn pobytu na terenie metra warszawskiego. Z tego też względu policjanci sprawdzili zawartość przenoszonych przez nich bagaży podręcznych.

Już po chwili wyszło na jaw, jakim procederem trudnią się legitymowani mieszkańcy Warszawy. Pierwszy z nich posiadał przy sobie pieczątkę na nazwisko jednego ze stołecznych lekarzy, drugi natomiast książeczki zdrowia dla celów sanitarno - epidemiologicznych. Podrobione opinie lekarskie na temat stanu zdrowia, opatrzone fałszywą pieczątką miały trafić do kupujących bez uzupełnianych rubryk z danymi osobowymi.

Przypominamy! Zarówno wytwarzanie przerobionych czy też podrobionych dokumentów jest czynem karalnym, ale również posługiwanie się fałszywymi dokumentami, w tym przypadku tzw. książeczką sanepidowską narazi nas na odpowiedzialność karną, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ac

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyźni zatrzymani przez policjantów
  • Zabezpieczone książeczki
Powrót na górę strony
Polska Policja