Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grudziądzcy policjanci odzyskali Tira skradzionego na terenie Niemiec

Data publikacji 28.06.2017

Policjanci grudziądzkiej komendy odzyskali Tira wraz z naczepą o wartości ok. 200 tys. zł, który zaledwie kilkanaście godzin wcześniej został skradziony w Niemczech. Trzy osoby już usłyszały zarzut paserstwa w tej sprawie. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja tego roku. Grudziądzcy kryminalni ustalili, że na terenie posesji w jednej z miejscowości pod Grudziądzem ma znajdować się TIR wraz z naczepą, który został skradziony zaledwie dzień wcześniej na terenie Niemiec. Policjanci udali się w to miejsce, gdzie w wyniku przeszukania znaleźli skradziony pojazd. Właściciel posesji, 57-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Funkcjonariusze ustalili, że wartość skradzionego mienia, to ok. 200 tys. zł.

W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili dwóch kolejnych mieszkańców Grudziądza, którzy pomagali w ukryciu Tira. Byli to 39-latek i jego o 7 lat starszy znajomy. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa. Pod koniec ubiegłego tygodnia został przesłuchany ostatni z nich.

Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec obydwu podejrzanych dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.

Skradziony TIR wraz z naczepą został już zwrócony prawowitemu właścicielowi, który zgłosił się po jego odbiór. Trwają dalsze policyjne czynności w tej sprawie.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony