Spełniamy marzenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spełniamy marzenia

Data publikacji 28.06.2017

„Zostać policjantem oraz przejechać się wozem policyjnym” – to największe marzenie 6- letniego Igorka, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, które zostało spełnione dzięki policjantom ze Szkoły Policji w Pile.

Czasami, żeby spełnić dziecięce marzenia i wywołać na czyjejś twarzy ogromny uśmiech, wystarczy naprawdę niewiele. Wczoraj przekonali się o tym policjanci ze Szkoły Policji w Pile oraz strażacy PSP w Pile, którzy otworzyli drzwi swoich jednostek, spełniając tym samym marzenie 6-letniego Igora z Wielkopolski. Chłopiec interesuje się wszystkim, co związane jest z policją, strażą pożarną i pogotowiem, jednak jego największym marzeniem jest zostać policjantem.

Dzięki współpracy podinsp. Zbigniewa Bogusza (wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile) oraz przedstawicieli Fundacji Mam Marzenie, 27 czerwca Igor włożył „policyjny” mundur i, choć przez jeden dzień, mógł poczuć się jak prawdziwy policjant. Jego wizyta w Szkole rozpoczęła się od zwiedzania biblioteki, gdzie obejrzał nie tylko dostępne dla słuchaczy publikacje, ale także wystawę policyjnych maskotek. Następnie spotkał się z policjantami służby kryminalnej – podkom. Pawłem Leśniewskim oraz mł. asp. Jackiem Cyganem, którzy przeszkolili Igora z zakresu technik ujawniania śladów.

W efekcie swojej pracy Igor otrzymał dyplom za ujawnienie śladów kryminalistycznych, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Największa niespodzianka czekała na chłopca po wizycie na strzelnicy, kiedy to mógł przejechać się prawdziwym policyjnym radiowozem. Radiowóz dowiózł Igora na szkolne obiekty sportowe, gdzie odbywały się zajęcia słuchaczy. Na zakończenie wizyty w Szkole, Igor otrzymał związane ze Szkołą gadżety, a także liczne zabawki, wśród których oczywiście nie zabrakło policyjnego radiowozu, karetki i wozu strażackiego.

Nie był to jednak dla Igora koniec przygód. Kolejną czekającą go niespodzianką była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Obecni na służbie strażacy oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Pile bryg. Robert Komarnicki zaprezentowali Igorowi wszystkie dostępne w jednostce wozy strażackie. Igor wziął również udział w symulowanym wyjeździe do pożaru i miał okazję podjąć, udaną, próbę strącenia pachołka strumieniem wody z prawdziwego węża strażackiego. Na pamiątkę wizyty u strażaków, chłopiec otrzymał Żarka – strażacką maskotkę.

Dla Szkoły Policji w Pile nie było to pierwsze spełnione marzenie. Podinsp. Zbigniew Bogusz ze Szkoły Policji w Pile współpracując z Fundacją Mam Marzenie spełnił marzenia m.in.: 16-letniego Konrada (wizyta na planie W-11), 6-letniego Lucjana (zostać strażakiem), czy 5-letniego Wojtusia, który chciał zostać policjantem. Cieszymy się, że również pilscy strażacy włączyli się w akcję spełniania marzeń chorych dzieci.

(SP w Pile / ig)

  • Policjanci z Igorkiem
  • Policjanci z Igorkiem
  • Policjanci z Igorkiem
  • Policjanci z Igorkiem
Powrót na górę strony
Polska Policja