Policyjny mistrz w kickboxingu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny mistrz w kickboxingu

Data publikacji 28.06.2017

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu post. Rafał Sawerwain zdobył Mistrzostwo Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Zawody odbyły się w połowie czerwca br. w podkarpackim Nisku. Spośród 133 zawodników reprezentujących wszystkie formacje mundurowe, poznański policjant okazał się najlepszy w formule K-1 rules w swojej kategorii wagowej.

W dniach 16–18 czerwca 2017 r. w Nisku odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych.  Organizatorem zawodów był Polski Związek Kickboxingu, Służba Więzienna oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy Aresztu Śledczego w Nisku.

W trwających trzy dni zawodach udział wzięło 133  zawodniczek i zawodników. Byli to reprezentanci  63 jednostek organizacyjnych wielu formacji mundurowych, wśród których znaleźli się m.in.: Policja, Służba Więzienna, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Służba Celna czy Inspekcja Transportu Drogowego.

Jednym z uczestników zawodów był post. Rafał Sawerwain, policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który w swojej kategorii wagowej (do 63,5 kg) zajął pierwsze miejsce w formule K-1 rules oraz trzecie miejsce w formule kick-light.

Kick-boxing jest dyscypliną sportową, w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Rywalizacja w tym sporcie walki odbywa się według licznych regulaminów i formuł.

K-1 to formuła w której dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość, nie wolno uderzać łokciem. Walka odbywa się na ringu, standardowo trwa 3x3 minuty.  Formuła kick-light to forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub macie.

Policjant ma już na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Na Otwartych Mistrzostwach Polski w K-1 (kat. do 58 kg), które odbyły się w 2014 roku w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce. W tym samym roku jeszcze trzykrotnie stanął na podium: w Szczecinie  podczas Polish Fighter Cup, gdzie zdobył I i III miejsce w kategorii wagowej do 60 kilogramów oraz podczas Mistrzostw Polski Oriental Rules w Pomiechówku.

Post. Rafał Sawerwain ma 27 lat. Swoją przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 18 lat, kiedy zainteresował się tajskim boksem i kick-boxingiem. Obecnie trenuje w klubie Our Team Poznań Łukasza i Jakuba Smolińskich. Policyjny mundur założył półtora roku temu. Z wykształcenia jest politologiem, absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Policyjny mistrz w kickboxingu
  • Policyjny mistrz w kickboxingu
  • Policyjny mistrz w kickboxingu
  • Policyjny mistrz w kickboxingu
  • Policyjny mistrz w kickboxingu
  • Policyjny mistrz w kickboxingu
Powrót na górę strony
Polska Policja