Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 20 zarzutów za kradzieże i oszustwa

Data publikacji 28.06.2017

Policjanci z Sulechowa przedstawili 20 zarzutów 21-letniemu mężczyźnie, który będzie odpowiadał przed sądem za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz oszustwa. Za te przestępstwa może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji w Sulechowie zgłosił się właściciel jednej z firm i poprosił o pomoc twierdząc, że zatrudniony przez niego niedawno 21-letni pracownik najprawdopodobniej go okrada. Właściciel poinformował, że mężczyzna wysłał do niego wiadomość sms, że już nie przyjdzie do pracy, nie zwracając jednocześnie służbowej karty, dokumentów i samochodu towarem. Policjanci zajęli się sprawą i po analizie zebranych dokumentów oraz różnych okoliczności ustalili, że pracownik dokonał kradzieży, a także bezprawnie używał karty służbowej płacąc za różne zakupy i wypłacając nią drobne kwoty w bankomatach. Jak ustalili policjanci, 21-letni mężczyzna dysponował kartą służbową, za pomocą której miał rozliczać płatności za paliwo. Oprócz takich zakupów, płacił za inne towary oraz dokonywał wypłat w bankomatach na terenie różnych krajów europejskich, do których jeździł z towarem, nie mając na takie transakcje zgody pracodawcy. Ponadto ustalono, że 21-latek ukradł jeden z kilkudziesięciu przewożonych za granicę rowerów o wartości ponad 4 tys. zł., a z bankomatów wypłacił kilkaset złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 20 zarzutów: oszustw, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: nadkom. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony
Polska Policja