Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 80-letniego mieszkańca Chmielewa

Data publikacji 29.06.2017

Prawie 100 mundurowych, w tym policjanci z mińskiej komendy, żandarmi z oddziału specjalnego oraz strażacy ochotnicy, brało udział w poszukiwaniach zaginionego 80-letniego mieszkańca Chmielewa, cierpiącego na zaniki pamięci. Po trzech godzinach żmudnych działań poszukiwawczych zaginionego mężczyznę odnaleźli policjanci z dochodzeniówki, którzy sprawdzali kompleks leśny w rejonie Krzywicy w gminie Siennica. Na szczęście 80-latkowi, poza ogólnym zmęczeniem i wyczerpaniem, nic więcej nie dolegało. Policjanci zajęli się odnalezionym i przewieźli go do domu, gdzie czekała na niego rodzina.

Oficer dyżurny mińskiej komendy przyjął zgłoszenie o 80-letnim mężczyźnie, który wyszedł ze swojego gospodarstwa w Chmielewie w mińskiej gminie i poszedł pieszo w nieznanym kierunku. Dłuższą nieobecnością starszego człowieka zaniepokoili się członkowie rodziny. Z tego, co wstępnie ustalili policjanci, wynikało, że starszy człowiek może mieć problemy z pamięcią i orientacją w terenie. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Oficer dyżurny skontaktował się ze strażakami ochotnikami i żołnierzami z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Do działań poszukiwawczych zaangażowano 30 policjantów, w tym z wydziału kryminalnego, dochodzeniowo śledczego, ruchu drogowego i prewencji, a także 20 strażaków ochotników i 50 żandarmów.

Mundurowi przez kilka godzin sprawdzali drogi publiczne i gruntowe, pustostany i kompleksy leśne. Dokładnie sprawdzano też pobliskie lasy.

Jeden z policyjnych patroli, w skład którego wchodzili policjanci z dochodzeniówki, zauważył w lesie koło Krzywicy starszego człowieka, który opisem odpowiadał zaginionemu i wyglądał na zagubionego i bardzo zmęczonego. Kiedy policjanci do niego podeszli i nawiązali z nim rozmowę, okazał się, że jest to właśnie poszukiwany 80-latek. Mężczyzna ucieszył się, kiedy policjanci powiedzieli mu, że zabiorą go do rodzinnego domu.

Na miejscu w Chmielewie policjanci przekazali 80-latka rodzinie. Na szczęście mężczyzna, poza ogólnym wycieńczeniem i zmęczeniem, nie doznał żadnych urazów. Działania poszukiwawcze zakończono.

Policjanci bardzo serdecznie dziękują wszystkim mundurowym, którzy pomagali w poszukiwaniach, a szczególnie strażakom ochotnikom i żandarmom.

Policjanci apelują do starszych ludzi, aby ci nie oddalali się od swoich gospodarstw. Policyjny apel skierowany jest też do rodzin tych starszych ludzi, aby osoby mające problemy z pamięcią otoczyć szczególna opieką i pilnować, żeby nie oddalały się od swoich rodzinnych domostw.

ea/dn

Powrót na górę strony
Polska Policja