Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu rejsowego

Data publikacji 29.06.2017

Dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców i natychmiastowej interwencji Policji, być może udało się uniknąć nieszczęścia. Funkcjonariusze dzisiaj rano zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu relacji Węgorzewo – Olsztyn. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. 55-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego w takim stanie przewoził 8 pasażerów. Teraz kierowca będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dzisiaj tj. 29 czerwca br. o godz. 5.00 rano na stanowisko kierowania kętrzyńskiej Policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że prawdopodobnie autobus relacji Węgorzewo - Olsztyn prowadzi pijany kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca  autobusu wykonuje niebezpieczne manewry, ścinając zakręty.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, aby sprawdzić zgłoszenie. Kilka minut później funkcjonariusze w Kętrzynie przy ul. Pocztowej zatrzymali autobus do kontroli drogowej. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy tego pojazdu. Okazało się, że ma on prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. 55-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego przewoził 8 pasażerów. Na szczęście nie doszło do tragedii. Mężczyzna przyznał się policjantom, że wieczorem spożywał alkohol.

Teraz kierowca będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego na co dzień konsekwentnie eliminują nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze coraz częściej wspierani są przez obywateli, którzy anonimowo informują Policję o kierujących pod wpływem alkoholu. Świadczy to m.in. o odpowiedzialności obywateli i trosce o wspólne bezpieczeństwo.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony