Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta została uratowana dzięki szybkiej rekacji funkcjonariuszy

Data publikacji 29.06.2017

Policjanci z powiatu wrocławskiego podjęli skuteczną interwencję wobec kobiety, która zażyła dużą ilość leków. Funkcjonariuszom w dotarciu do pokrzywdzonej pomogli strażacy, którzy wyważyli drzwi balkonowe mieszkania. Kontakt z kobietą był bardzo utrudniony - nie odpowiadała na pytania i miała problemy z oddychaniem, dlatego niezwłocznie wezwano pogotowie, które śmigłowcem przetransportowało ją do jednego ze szpitali.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i policjant Wydziału Prewencji z komisariatu w Kątach Wrocławskich w trakcie pełnionej wspólnie służby otrzymali informację, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu ma przebywać kobieta, która zażyła dużą ilość leków. Do zdarzenia doszło 28 czerwca br. około godz. 11.00.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że zgłaszająca, która powiadomiła funkcjonariuszy jest znajomą pokrzywdzonej. Kobieta potwierdziła, że pokrzywdzona znajduje się w budynku. Policjanci próbowali nawiązać z nią kontakt, ale nie było żadnej reakcji z jej strony. W związku z tym, że budynek był zamknięty poproszono o pomoc Straż Pożarną. Policjanci wspólnie ze strażakami wyważając drzwi weszli do środka przez balkon. Okazało się, że kobieta leżała w sypialni i zażyła dużą ilość leków- o czym świadczyły porozrzucane puste opakowania. Pokrzywdzona nie odpowiadała na pytania i miała trudności w oddychaniu. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe.

Zabezpieczono opakowania po lekarstwach, które przekazano przybyłemu na miejsce interwencji lekarzowi. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do jednego ze szpitali we Wrocławiu, gdzie udzielono jej pomocy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja