Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zauważyli błąkającego się 3,5 latka

Data publikacji 29.06.2017

Starachowiccy dzielnicowi otoczyli opieką 3,5 letniego chłopca, który błąkał się ulicami miasta. Szybkie i zdecydowane działania funkcjonariuszy pozwoliły uniknąć tragedii. Na szczęście maluchowi nic się nie stało.

Dzisiaj rano tj. 29 czerwca br. starachowiccy dzielnicowi jadąc jedną z ulic miasta zauważyli przechodzącego przez ruchliwe skrzyżowanie małego chłopca. Natychmiast zareagowali i ruszyli w kierunku dziecka, które już zostało zatrzymane przez osobę z pobliskiej stacji paliw.

Policjanci poinformowali o tej sytuacji dyżurnego, a na miejsce zostały wezwane pracownice opieki społecznej oraz psycholog. Natomiast inne policyjne patrole sprawdzały okolicę. W tym czasie dzielnicowi zaopiekowali się chłopcem, zapewniając mu jedzenie i picie.

Po jakimś czasie na pobliskim osiedlu patrol zauważył kobietę z wózkiem, która jak się okazało poszukiwała dziecka. 22-latka poinformowała policjantów, że 3,5 letni synek wyszedł niepostrzeżenie z domu, gdy sama przebywała chwilowo w drugim pomieszczeniu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kobieta była nietrzeźwa i miała około 0,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawa tą zajmie się sąd rodzinny.

Szybkie i zdecydowane działania funkcjonariuszy pozwoliły uniknąć tragedii. Na szczęście maluchowi nic się nie stało.

(KWP w Kielcach / mg)

Opis filmu: Dzielnicowi zauważyli błąkającego się 3,5 latka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony