Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 30.06.2017

Do 3 lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna z narkotykami, w ręce kryminalnych wpadł w swoim warsztacie kiedy naprawiał samochód. Tłumaczył, że zapomniał o marihuanie którą tydzień temu znalazł na ulicy. Z kolei policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali 38-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli około 770 g marihuany. Ścięte konopie mężczyzna popakował w foliowe worki i ukrył w zamrażarce. Na nic się to jednak zdało. Teraz odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

29 czerwca br. po południu kryminalni z Brzegu zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta. Z informacji, które posiadali funkcjonariusze wynikało, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową co się potwierdziło. Mundurowi ustalili, że podejrzewany przebywa w swoim warsztacie, gdzie naprawia samochody. Kiedy tylko zorientował się, że idący w jego kierunku mężczyźni to policjanci zaczął się nerwowo zachowywać.

Podczas interwencji kryminalni znaleźli woreczek z zielonym suszem. Późniejsze badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to 40 gramów marihuany. Mężczyzna tłumaczył, że tydzień temu narkotyki znalazł na jednej z ulic w Brzegu. Woreczek włożył do kieszeni spodni i zapomniał o nim.

34-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Grozi mu  teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

***

Sępoleńscy policjanci, na podstawie uzyskanych informacji, w minioną środę tj. 28 czerwca br. weszli do jednego z mieszkań pod wytypowanym wcześniej adresem. Tam, podczas przeszukania, w zamrażarce znaleźli 4 zbrylone pakunki. Jak się okazało, w foliowych workach zamrożone były rośliny wyglądem przypominające konopie.

Wstępna analiza wykazała, że posiadają one właściwości charakterystyczne dla marihuany. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 770 g narkotyku.

Mieszkający tam 38-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Na podstawie zgromadzonych przez kryminalnych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Jeszcze tego samego dnia sąd zadecydował, że najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

(KWP w Opolu / KWP w Bydgoszczy / mg)

  • KWP w Bydgoszczy

  • marihuana
  • marihuana
  • marihuana
Powrót na górę strony