Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sportowe sukcesy policjantki z Gubina

Data publikacji 30.06.2017

St.post.Sylwia Włodarczyk – policjantka z Gubina, a także zawodniczka drużyny piłki ręcznej „Sparta” Gubin. W tegorocznym sezonie, podczas rozgrywek drużynowych II ligi kobiet znalazła się w pierwszej dziesiątce kobiet, które strzeliły najwięcej bramek. W klasyfikacji ogólnej, jako drużyna zajęły szóste miejsce w tabeli. W piątek podczas sesji Rady Miejskiej w Gubinie, otrzymała puchar za godne reprezentowanie Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.

W piątek (30 czerwca) w Urzędzie Miejskim w Gubinie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród za godne reprezentowanie Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Jedną z osób, które otrzymały puchar z rąk Burmistrza Bartłomieja Bartczaka, była st. post. Sylwia Włodarczyk - policjanta z Gubina. Sylwia, nagrodę indywidualną otrzymała w szczególności za strzelenie największej ilości bramek dla swojej drużyny. W klasyfikacji ogólnej, znalazła się na ósmym miejscu, strzelając w 12 rozegranych meczach, 68 bramek.

St. post. Sylwia Włodarczyk, od 2015 roku pracuje w Zespole Patrolowo–Interwencyjnym Komisariatu Policji w Gubinie. Zanim jednak wstąpiła w nasze szeregi pracowała w Miejskim Ośrodku Sportu w Gubinie. Mało kto wie, że nasza koleżanka od 27 lat trenuje piłkę ręczną i gra w II lidze kobiet na szczeblu centralnym w Polsce. Sylwia to także społecznik. Mając sportowe doświadczenie, prowadziła w między czasie treningi piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w Gubinie. W latach 2007 - 2011 prowadziła drużynę juniorów, uczestnicząc wspólnie z nimi w rozgrywkach na terenie województwa. A jakie były początki jej przygody z piłką ręczną?

Piłkę ręczną zaczęła trenować od 1990 roku. Już od pierwszych treningów wiedziała, że to sport dla niej. Podobało jej się zarówno samo trenowanie, jak i współpraca w zespole. W 1996 roku jako drużyna klubu „Sparta” Gubin weszły do rozgrywek II ligi kobiet w rozgrywkach centralnych w Polsce. W sezonie 2000/2001 grała w I lidze kobiet w klubie ,,Sokole” Żary. Nie gościła tam jednak długo, gdyż doznała kontuzji, która spowodowała przerwanie treningów na kolejne dwa lata. Kolejną przerwę w graniu miała w latach 2004 - 2006, był to okres kiedy poświęciła czas swojemu dziecku, oraz na skończenie studiów wychowania fizycznego. Do gry i ciężkich treningów w klubie „Sparta” Gubin wróciła w 2007 roku. Przez te lata była dwukrotnie powoływana do młodzieżowej reprezentacji Polski. Na turniejach otrzymywała różnego rodzaju nagrody i tytuły. Nagroda za najlepszą ,,snajperkę” turnieju, nagroda  dla najbardziej wartościowej zawodniczki, nagroda dla najskuteczniejszej zawodniczki grającej w obronie czy też nagroda dla najskuteczniejszej snajperki z rzutów karnych, to tylko niektóre z nich. W  sezonie 1999/2000 wygrała plebiscyt na najbardziej popularnego sportowca miasta Gubina. W obecnym sezonie znalazła się na 8 miejscu strzelczyń II ligi kobiet w Polsce rzucając 68 bramek w 12 meczach. Obecnie „Sparta” Gubin zajmuje  6 miejsce w tabeli. Jako drużyna uczestniczą także w turniejach organizowanych przez inne zespoły na terenie całej Polski, gdzie najczęściej zajmują miejsca na podium. Podczas tegorocznego turnieju piłki ręcznej o Puchar Burmistrza Gubina, który odbył się 23 kwietnia 2017 r. otrzymała puchar dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju. Jako drużyna, zdobyły I miejsce, pokonując grupy z Żagania, Świebodzina, Gubina i Kowalewa.

Sylwii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony
Polska Policja