Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie usłyszał wołanie o pomoc - jego reakcja była błyskawiczna

Data publikacji 30.06.2017

St. sierż. Artur Nicpoń w czasie wolnym, a na co dzień pełniący służbę w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, bez wahania ruszył na pomoc swojej sąsiadce, która próbowała wzywać pomocy, po tym jak zakrztusiła się pokarmem i zasłabła w swoim mieszkaniu. W związku z tym, że drzwi od mieszkania były zamknięte, policjant przeszedł przez kilka balkonów i wszedł przez uchylone okno do mieszkania kobiety, kiedy jeszcze nie było za późno.

23 czerwca br. st.sierż. Artur Nicpoń miał wolny dzień. W godzinach przedpołudniowych, gdy wychodził ze swojego mieszkania, na klatce schodowej usłyszał dziwne odgłosy. Zaniepokoiło go to i natychmiast postanowił odnaleźć miejsce, z którego te głosy dochodzą. Funkcjonariusz po kolei dochodził do drzwi sąsiadów i w pewnym momencie, gdy zatrzymał się przy drzwiach jednego z mieszkań na pierwszym piętrze, usłyszał, że ktoś cicho próbuje wzywać pomocy i prawdopodobnie ma problemy z oddychaniem.

Policjant chciał otworzyć drzwi, jednak były one zamknięte. Próbował nawiązać kontakt z osobą w mieszkaniu, ale bezskutecznie, co jakiś czas słyszał tylko słowo „pomocy...”. Funkcjonariusz błyskawicznie wrócił do swojego mieszkania, wyszedł na balkon i przechodząc przez kilka innych balkonów, wszedł przez uchylone okno do mieszkania sąsiadki.

76-letnia kobieta leżała między łazienką a korytarzem, miała problemy z oddychaniem i z mową. Z ogromną trudnością powiedziała policjantowi, że zakrztusiła się pokarmem, zasłabła i upadła na podłogę. Po chwili dodała jeszcze, że w wyniku tej sytuacji prawdopodobnie doszło do paraliżu dolnych kończyn. Policjant w międzyczasie poinformował pogotowie ratunkowe o sytuacji. Następnie otworzył okna, by kobieta zaczerpnęła świeżego powietrza i znalazł klucze do mieszkania, aby je otworzyć. Chwilę później na miejsce przybyły służby medyczne, które zabrały starszą kobietę do szpitala.

St.sierż. Artur Nicpoń pełni służbę w Policji od ponad 7 lat, obecnie w wydziale dochodzeniowo – śledczym na stanowisku technika kryminalistyki. Interesuje się historią i fotografią, a jego pasją są różnego rodzaju militaria.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja