Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden z najbardziej znanych przestępców zatrzymany

Data publikacji 24.03.2006

Lubuscy policjanci zatrzymali w Słubicach Grzegorza Cz. - jednego z najbardziej znanych przestępców w województwie - poszukiwanego listami gończymi za rozboje, wymuszenia rozbójnicze

W lipcu ubiegłego roku Grzegorz Cz. powinien rozpocząć odbywanie kary ponad pięciu lat pozbawienia wolności za rozboje i wymuszenia rozbójnicze, kradzieże rozbójnicze, pozbawienia wolności, pobicia, czerpanie korzyści z prostytucji. Przestępca nie przerwając swojej przestępczości działalności ukrywał się.

W czerwcu wpłynęło do policji zawiadomienie o popełnieniu przez niego kolejnego przestępstwa. Tym razem Grzegorz Cz. groził zamachem na zdrowie i życie mężczyźnie, który według niego był mu winien pieniądze. Mężczyzna zwrócił przestępcy dużo większą kwotę od tej, którą pożyczył, ale ten wciąż domagał się kolejnych sum, twierdząc, ze zostały mu zwrócone jedynie odsetki. Kwota długu to ponad 20 tys. euro.


Wczorajsze zatrzymanie było efektem kilkumiesięcznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci namierzyli Grzegorz Cz. w jednym ze słubickich hoteli. Policyjna akcja była dla niego kompletnym zaskoczeniem. Jeszcze dzisiaj trafi do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie za przestępstwa, które popełnił w ostatnim czasie, tj. wymuszenia rozbójnicze, pozbawienie wolności, wyłudzenia kredytów na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Grozi za nie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony