Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowała oszukać 60 firm udzielających pożyczki na kwotę blisko 60 tys. zł

Data publikacji 03.07.2017

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa przeciwko 43-latce, która posługując się fałszywymi danymi osobowymi, próbowała oszukać firmy udzielające pożyczki. Działając w ten sposób, kobieta chciała wprowadzić w błąd ponad 60 firm udzielających kredyty i wyłudzić od nich pieniądze na łączną kwotę blisko 60 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym, może grozić jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, trafili na trop 43-letniej mieszkanki Olsztyna, która posługując się fałszywymi danymi, próbowała wyłudzić pożyczki od firm udzielających kredyty.

Kobieta podrabiała zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, jak również podszywała się pod inne osoby. Działając w ten sposób tylko w ciągu dwóch miesięcy, mieszkanka Olsztyna próbowała wyłudzić pożyczki w ponad 60 firmach na łączną kwotę blisko 60 tys. zł. Na szczęście w trakcie weryfikacji dokumentów, wnioski o udzielenie pożyczek za każdym razem były rozpatrywane negatywnie.

43-latka kilka dni temu usłyszała zarzuty dotyczące usiłowania oszustw oraz fałszowania dokumentów, do których się przyznała. Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór. Teraz ze swojego zachowania mieszkanka Olsztyna będzie tłumaczyć się przed sądem. Za popełnione przestępstwa, kobiecie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ig)

Powrót na górę strony