Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 03.07.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto brali udział w akcji ratowniczej, w związku z pożarem, do którego doszło w kamienicy przy ul. Ratajczaka. Sprawna i szybka akcja pozwoliła wynieść z zagrożonego mieszkania 67-letniego mężczyznę.

29 czerwca br. policjanci ze Starego Miasta zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu o pożarze, który został zauważony w kamienicy przy ul. Ratajczaka. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przed budynkiem stała już grupa osób, które same wyszły z mieszkań. Policjanci dowiedzieli się, że w mieszkaniu, w którym doszło do zaprószenia ognia, mogą znajdować się lokatorzy. Szybko pobiegli na drugie piętro, starając się zlokalizować właściwe mieszkanie. Było to bardzo trudne ponieważ klatka była już zadymiona, co znacznie ograniczało widzialność.

Ostatecznie policjanci znaleźli źródło pożaru. Weszli do środka w poszukiwaniu domowników. Część z nich przy pomocy wody przyniesionej przez sąsiadów rozpoczęła gaszenie ognia. W jednym z pomieszczeń usłyszeli wołanie starszego mężczyzny, który nie był w stanie o własnych siłach opuścić mieszkania. Razem z przybyłymi na miejsce strażakami z Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze wyprowadzili poszkodowanego i przekazali pod opiekę pogotowia ratunkowego. Na szczęście uratowany mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Dwóch policjantów w wyniku dłuższego przebywania w zadymionym pomieszczeniu, również wymagało pomocy medycznej, trzeci funkcjonariusz trafił do szpitala. Sprawna i szybka akcja wszystkich służb ratunkowych zapobiegła tragedii. 

(KWP w Poznaniu / mw)

 

Powrót na górę strony