Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad z nożem na policjantów

Data publikacji 03.07.2017

Decyzją będzińskiego sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 63-letni mieszkaniec Czeladzi. Zatrzymany przez stróżów prawa mężczyzna usłyszał między innymi zarzut napadu na policjantów z użyciem noża. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na policjantów doszło w minioną środę, 28.07.br., kilka minut przed godziną 17.00 przed jednym z bloków mieszkalnych w Czeladzi przy ul. Tuwima. Mający prawie 2,5 promila alkoholu we krwi 63-letni czeladzianin podszedł najpierw do stojącego przed klatką schodową 10-latka. Mężczyzna bez żadnego powodu zaatakował dziecko chwytając je za gardło rękami i próbując dusić. Chłopcu na szczęście udało się wyswobodzić z uścisku i powiadomić o zdarzeniu rodzinę. 

Wysłany na miejsce patrol policji zastał 63-latka w jego mieszkaniu. Mężczyzna już w pierwszym kontakcie z mundurowymi stał się bardzo wulgarny używając pod adresem interweniujących policjantów wulgaryzmów. W trakcie interwencji mężczyzna rzucił się na mundurowych próbując ugodzić ich nożem.

Decyzją sądu 63-latek trafił już do aresztu. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia. 

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony