Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 kg narkotyków, trzech zatrzymanych dilerów i osoby ukrywającej się od 13 lat

Data publikacji 03.07.2017

Zatrzymanie 3 dilerów narkotykowych oraz osoby ukrywającej się od 13 lat przez organami ścigania, a także zabezpieczenie ponad 15 kilogramów marihuany to efekt działań w ostatnich dniach krakowskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową.

Kilka dni temu krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na jednej z ulic Prądnika Białego obserwowali transakcję narkotykową. Około godz.11 w zatoczce parkingowej przy ul. Krowoderskich Zuchów zaparkował Opel Astra, w którym siedział znany Policji 31-latek oraz Mercedes z dwoma młodymi mężczyznami. 31-latek wziął od mężczyzn kartonowe pudełko włożył do bagażnika swojego samochodu po czym szybko odjechał.

Policjanci postanowili zatrzymać Mercedesa, wylegitymować zarówno kierowcę jak i pasażera oraz sprawdzić zawartość bagażnika samochodu. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli 10 pakietów z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, ze jest to ponad 10,5  kilograma marihuany. Obaj mężczyźni (25-latek i jego 30-letni kolega) zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Ponieważ 31-latek chwilę wcześniej otrzymał od mężczyzn paczkę, policjanci podejrzewali, że była to również marihuana. Dlatego kierowca Opla Astry również był obserwowany, a jak się okazało nie była to jego jedyna transakcja tego dnia. Zaraz po tym jak wrócił do mieszkania z paczką, ruszył na rowerze do pobliskiej pizzerni, gdzie od pewnego mężczyzny przyjął białą małą reklamówkę (jak się okazało również zawierała marihuanę). 31-latek wrócił następnie do miejsca zamieszkania. Kiedy otworzył bramę do garażu policjanci postanowili skontrolować zawartość paczki, reklamówki a także innych opakowań które stały w garażu.

Podczas przeszukania garażu jak i mieszkania mężczyzny zabezpieczono ponad 5 kilogramów marihuany, ponad 30 g kokainy, 34 g haszyszu, a także równego rodzaju sprzęt służący do konfekcjonowania narkotyków. 31-letni mężczyzna został zatrzymany. Następnie policjanci udali się do pizzerii, przed którą chwilę wcześniej doszło do transakcji. Tutaj funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który przekazał reklamówkę z narkotykami.

Podczas legitymowania 51-latek podał jednak policjantom fałszywe dane personalne (swojego brata). Okazało się, że ma powody aby kłamać, ponieważ od 2004 r. jest poszukiwany listem gończym w celu osadzenia w zakładzie karnym na łączną karę pozbawienia wolności 3,5 lat. Podczas przeszukaniamieszkania policjanci również zabezpieczyli narkotyki.

25 i 30-latek oraz 51-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków (art. 62 ust.2 UPN) oraz przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obiegu (art. 59 ust.1 UPN). Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności.

31-latek z kolei usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków (art. 62 ust.2 UPN), przygotowania do wprowadzenia do obiegu (art. 59 ust.1 UPN) oraz posiadania przyrządów do produkcji narkotyków (art. 54 UPN ). Jemu również grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu wszyscy czterej zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / ig)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki

Opis filmu: 15 kg narkotyków, trzech zatrzymanych dilerów i osoby ukrywającej się od 13 lat

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.27 MB)

Powrót na górę strony